Main Menu

 • Manipulator z hakiem
  Manipulator z hakiem

  MASTRO
  CHWYTANIE MECHANICZNE
  ZAKRES NOŚNOŚCI: 5 - 1000KG
  PROMIEŃ DZIAŁANIA: OD 2,5M DO 6M
  ALTERNATYWA STOSOWANIA ŻURAWII SŁUPOWYCH

   

   

 • Manipulator do szkła
  Manipulator do szkła

  FRIENDLY
  CHWYTANIE ZA POMOCĄ SSAWEK
  ZAKRES NOŚNOŚCI: 30-500KG
  PROMIEŃ DZIAŁANIA: OD 2,5M DO 6M
  ROZWIĄZANIE DO CHWYTANIA: SZYB, PANELI, BLACH, PŁYT

   

 • Manipulator do rolek
  Manipulator do rolek

  PZERO
  CHWYTANIE MECHANICZNE
  ZAKRES NOŚNOŚCI: 30-300KG
  PROMIEŃ DZIAŁANIA: OD 2,5M DO 6M
  ROZWIĄZANIE DO CHWYTANIA: ROLEK, ZBIORNIKÓW

   

   

 • Manipulator przejezdny
  Manipulator przejezdny

  GINGO
  CHWYTANIE ZA POMOCĄ SSAWEK
  ZAKRES NOŚNOŚCI: 5-350KG
  KOMPRESOR ZABUDOWANY 24V, MOZLIWOŚĆ ŁADOWANIA AKUMULATORÓW
  ROZWIĄZANIE DO CHWYTANIA: SZYB, PANELI, BLACH, PŁYT

 • Ramiona reakcyjne
  Ramiona reakcyjne

  DOSKONAŁE NARZĘDZIE DO PRACY Z NARZĘDZIAMI TAKIMI JAK: WKRĘTARKI, WIERTARKI I GWINTOWNICE
  PROMIEŃ DZIAŁANIA: OD 17 DO 200 CM.
  ZAKRES PRZENOSZONEGO MOMENTU: OD 10 DO 200 NM
Manipulatory - pneumatyczne i przemysłowe

Będąc przedstawicielem znaczącego na świecie producenta manipulatorów pneumatycznych, firmy FAMATEC posiadamy rozwiązania transportu bliskiego niemalże w każdej branży wytwarzanych produktów. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala na wdrażanie kolejnych rozwiązań z wielką pasją i zaangażowaniem. Profesjonalizm wkładany przy każdej kolejnej aplikacji idący w parze z wysoką jakością urządzeń, gwarantuje osiągniecie zakładanego celu każdego projektu.

Adoptując rozwiązania z dziedziny manipulatorów przemysłowych, znacznie poprawiamy ergonomię pracy zapewniając przy tym wysokie bezpieczeństwo przede wszystkim operatora, jak również przenoszonego produktu. Działamy m.in. w branżach Automotive i AGD, a także w przemyśle: metalowym, drzewnym, szklarskim, spożywczym, chemicznym itd.

Na życzenie klienta budujemy dedykowane konstrukcje, chwytaki pneumatyczne i podciśnieniowe. Dzięki takim rozwiązaniom manipulowanie produktem staje się dziecinnie proste. Zaawansowane technologicznie, manualnie sterowane manipulatory przemysłowe dostępne w naszej ofercie wyposażone są w systemy chroniące produkt przez uszkodzeniem w czasie transportu. Chwytaki i manipulatory przemysłowe pozwalają na bezpieczne przenoszenie materiałów takich jak tafle szkła, arkusze blaszane, worki z materiałem sypkim, beczki, sprzęt AGD czy elementy stalowe. Usprawniają tym samym proces produkcji i pakowania towarów, z zachowaniem pełni bezpieczeństwa operatora i osób znajdujących się w pobliżu linii transportujących lub produkcyjnych.

ERGONOMIA

ErgonimiaPodstawowym wymogiem przy projektowaniu tego typu rozwiązań jest zachowanie ergonomii pracy. Do tego celu stworzyliśmy szereg rozwiązań wspomagających pracę urządzeniem.

BEZPIECZEŃSTWO

BezpieczeństwoAdoptując nasze rozwiązania w przemyśle zwiększamy bezpieczeństwo operatora, zachowując przy tym wymagania BHP. Bezpieczeństwo wpływa na jakość transportowanego ładunku.

POMYSŁ

PomysłPierwszym krokiem do zaprojektowania odpowiedniego systemu chwytania produktu jest pomysł. Zachowując umiarkowaną kreatywność wdrażamy rozwiązania zapewniające innowacyjność.

REALIZACJA

RealizacjaKażdy projekt dzielimy na poszczególne etapy, podczas których weryfikujemy poprawność zastosowanego rozwiązania. Przed montażem urządzenia, dostarczona maszyna jest już przetestowana.